Sprzęt komputerowy Gorzów
admin Posted on 10:59

Home Office – Czy to wygodna forma pracy?

Pandemia pokazała wielu pracodawcom i pracownikom, że Home Office ma swoje zalety. Ale jak wszystko prócz zalet są również minusy. Między innymi zaliczamy do nich własny sprzęt komputerowy Gorzów, który często „zamula”. Nie każdego stać na dobrego laptopa, komputer czy monitor, a szefowie niechętnie dają zakupiony przez nich sprzęt, który wcześniej był w biurze. Czy pracodawca powinien się dołożyć do sprzętu komputerowego? Czy powinien zwracać koszty za prąd i tym podobne? Zapraszamy do lektury.

Dobry sprzęt komputerowy Gorzów to podstawa w pracy zdalnej

Jak pracować zdalnie przy użyciu komputera, laptopa czy innych urządzeń, jeśli nie będą sprawnie działać? Ciągle zacinający laptop, wyłączający się nagle to nie jest dobry sprzęt komputerowy Gorzów, który umożliwi sprawną pracę. A niestety, wiele osób na takich urządzeniach właśnie pracuje. Dlaczego? Przede wszystkim z powodu kosztów. Dziś dobry laptop kosztuje około 3,5 tysiąca złotych. Komputer ciut taniej. To bardzo duży wydatek, jak na jeden raz. Szczególnie ważne są odpowiednie sprzęty dla osób wykonujących usługi IT Gorzów. Jednak dziś z pracy zdalnej korzystają również księgowi, biura ubezpieczeń, niektóre urzędy i wiele innych.

Usługi it Gorzów

 Za co szef powinien oddać pieniądze?

Uwaga! Po nowelizacji kodeksu pracy wiele się zmieniło w kontekście pracy zdalnej. Pracodawca musi zapewnić pracownikowi zdalnemu narzędzia pracy, niezbędne materiały i urządzenia techniczne do pracy zdalnej. Jest on zobowiązany do pokrycia kosztów bezpośrednio związanych z wykonywaniem pracy zdalnej (np. energii elektrycznej), jeżeli przewiduje to porozumienie lub wewnętrzny regulamin. Pracodawca powinien zapewnić pracownikowi szkolenia oraz wsparcie techniczne, a także ustalić ewentualne warunki wypłacania ekwiwalentu. W praktyce oznacza to, że o sprzęt komputerowy nie musisz się już martwić. A jeśli pracodawca zapewni sprzęt, który nie będzie spełniał oczekiwań, przez co praca nie będzie wykonywana dość szybko, to nie twoje zmartwienie. Ponadto, pracodawca powinien zwracać pieniądze za prąd. Laptopy, monitory, komputery, drukarki – one wszystkie potrzebują zasilania. A w okresie zimowym włączone trzeba mieć dodatkowo światło.