Barierki drogowe
admin Posted on 16:56

Urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego – czy są takie ważne?

Bezpieczeństwo na drodze jest bardzo ważne. Nie tylko kierowcy powinni je zachować, ale również piesi i rowerzyści. Coraz częściej na drogach montuje się różnego rodzaju urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Co do nich zaliczamy? Zapoznaj się z artykułem i dowiedz się.

Urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego – co do nich zaliczamy?

Urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego spotkamy na wielu drogach – miejskich, wiejskich i krajowych. Montowane są również na parkingach, przy przejściach dla pieszych i mostach. Są one wykonywane ta, aby były widoczne, czyli z zachowaniem odpowiedniej kolorystyki i odblasków. Urządzenia te nie powinny być zagrożeniem, dlatego ich montaż powinien być na najwyższym poziomie. Urządzenia te wytwarzane są z materiałów najwyższej jakości, które posiadają niezbędne certyfikaty i atesty, dlatego odporne są na działanie różnych warunków atmosferycznych. Do tych urządzeń zaliczamy: barierki drogowe, lustra, progi zwalniające czy bariery mostowe.

Urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego

Jakie prawo reguluje montaż i konstrukcję urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego?

Urządzenia BRD – czyli urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego wykonywane są i montowanie zgodnie z prawem, które wynika z Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 ro. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach. Na drogach montowane są tylko i wyłącznie te urządzenia, które posiadają niezbędne atesty i certyfikaty jakości oraz mają odpowiednie oznakowanie. Wyposażenie odblaskowe również jest wymagane – regulują to przepisy.

Montaż urządzeń BRD jest bardzo ważny. Zapewnia bezpieczeństwo – kierowcom, pieszym oraz rowerzystom. Ich wysoka jakość oraz zgodność z atestami zapewnia bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.