Praca Poznań
admin Posted on 11:55

Czym cechuje się dobry pracownik?

Pracowników na rynku jest coraz mniej, ponieważ dużo osób wyjeżdża do pracy za granicę. Coraz więcej osób zakłada swoje firmy. Ale czym się charakteryzuje pracownik, którego szukają pracodawcy? Jacy obecnie pracownicy poszukiwani są na rynku? Jakie powinni posiadać cechy, aby byli pożądani w oczach przyszłych pracodawców?

Coraz więcej pracodawców szuka młodych osób, które można przyuczyć według siebie. Młodzi ludzie mają więcej energii, a także motywacji do pracy. Są pełni innowacyjnych pomysłów. Co nie świadczy, że osoby starsze nie są cenione, bo są jeśli mamy wybierać fachowców na przykład mechanika samochodowego to wybierzemy takiego z większym doświadczeniem, a nie takiego, który dopiero zaczął swoją przygodę z motoryzacją. Cechy dobrego pracownika to:

  • Uczciwość – przede wszystkim pracownik musi wykonywać swoje obowiązki tak, żeby pracodawca był zadowolony i tak, aby nie wpłynąć negatywnie na opinie firmy.
  • Lojalność – czasy gdy pracownik pracuje do emerytury w jednej firmie już minęły. A tacy są bardzo cenni dla pracodawcy ponieważ, ma pracodawca ma zapewnienie, że pracownik zostanie z nim przez długi czas.
  • Chęć do nauki –pracownik, który się rozwija może dużo zrobić w przyszłości dla firmy. Stałe podnoszenie swoich umiejętności i kwalifikacji jest bardzo cenione przez pracodawców.
  • Pozytywne myślenie i nastawienie – pracownik w czasie rozmowy z klientem nie uśmiecha się lub po prostu jest niesympatyczny dla klienta i współpracowników? Pracodawcy unikają zatrudniania takich osób. Dobra opinia o firmie to podstawa do jej sukcesu!
  • Elastyczność – w dzisiejszych czasach w ciągu krótkiego czasu może się wiele zmienić. Było widać to po pandemii Covid-19, gdzie wiele firm musiało przestawić się na pracę zdalną. Pracownicy, którzy radzą sobie z różnymi problemami i potrafią dostosować się do nowej sytuacji są bardzo cenieni.
  • Opanowanie stresu –praca Poznań pod presją lub stresem często się zdarza. Pracownik powinien panować nad stresem, żeby nie zaniedbać pracy przez presje czasu.
  • Samodzielność oraz praca Zielona Góra zespołowa –dobry pracownik umie samemu wykonać zadania jak i współpracować z innymi pracownikami.
  • Komunikatywność –ta cecha potrzebna jest, gdy trzeba coś wytłumaczyć klientowi lub pracownikowi, który jest nowy. Łatwe nawiązywanie kontaktu z innymi jest bardzo ważne na wielu stanowiskach.
  • Punktualność – pracownik, który często się spóźnia do pracy, spóźnia się z terminem oddania projektu lub na spotkanie z klientem może nam tylko zaszkodzić.
  • Pewność siebie – osoba, która umie mówić otwarcie o swoich zaletach, wartości lub doświadczeniu to dobra wizytówka firmy.
Praca Zielona Góra

Warto sobie przemyśleć czy posiadamy te cechy i zacząć pracować nad nimi jeśli nie posiadamy takich.