Domki modułowe
admin Posted on 10:57

Domki na zgłoszenie – dlaczego stają się coraz popularniejsze?

Domki na zgłoszenie? Czy spotkałeś się kiedyś z tym pojęciem? W Polsce stają się one coraz popularniejsze. Mają wiele zalet, dlatego też z roku na rok powstaje ich coraz więcej. Domki te są świetną alternatywą domków letniskowych czy bur. Dowiedz się, dlaczego jeszcze warto zdecydować się na ich budowę.

Dlaczego warto stawiać domki na zgłoszenie?

Domki modułowe to proste i szybkie w budowie obiekty. Zalet tych domków jest wiele, a do najważniejszych z nich zaliczamy:

  • szybki sposób na przygotowanie domu – domy te składane są z gotowych elementów, które wykonywane są w fabrykach. Duże elementy zostają składane na miejscu budowy;
  • stosunkowa tania budowa – poziom kosztów jest znacząco niższy, niż w przypadku stawiania domu murowanego;
  • stawianie domu niezależnie od warunków atmosferycznych – elementy domu wykonywane są w fabryce, a stawianie możliwe jest bez względu na deszcz czy wiatr;
  • brak konieczności zatrudniania nadzoru budowlanego;
  • brak konieczności pilnowania składowisk materiałów budowlanych;
  • dowolna forma ogrzewania;
  • możliwość zbudowania energooszczędnego domu;
Domki bez pozwolenia na budowę

Domki modułowe – czy wymagane jest pozwolenie?

Domki modułowe to domki bez pozwolenia na budowę. W niektórych przypadkach wystarczy samo zgłoszenie – dotyczy domków do 35 metrów kwadratowych.  Natomiast jeśli domki będą o większej powierzchni niż 35 metrów kwadratowych, to wtedy należy przygotować projekt budowlany. Formalności w przypadku domów modułowych nie są skomplikowane. I właśnie jest to kolejna, istotna zaleta tego budownictwa.

Jeśli zależy nam na prostym, a zarazem szybkim budownictwie, to domki modułowe będą świetnym rozwiązaniem. Obiekty te można spotkać w naszym kraju coraz częściej. Powstają nawet osiedla, gdzie wykorzystywana jest ta forma budownictwa. Wzornictwo tych domków przyszło z zachodu. Czy Ty zdecydowałbyś się na postawienie domku modułowego? Przy przekonują Cię zalety tego budownictwa?