Usługi CNC Inowrocław
admin Posted on 14:38

Usługi CNC Inowrocław – na czym polega praca maszyn CNC?

 Od kilkunastu lat można zauważyć ogromną rewolucję, jeśli chodzi o przemysł. Powstają nowe urządzenia i sprzęty, które nadzorują pracę człowieka. Coraz popularniejsze stają się maszyny CNC. Pozwalają na szybkie, precyzyjne i powtarzalne wykonywanie ruchów – nawet tych najbardziej skomplikowanych. Na czym polega obróbka CNC? Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się.

Usługi CNC Inowrocław – na czym polegają?

CNC oznacza komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych. Najczęściej stosowanymi urządzeniami są tokarski, frezarki, a także elektrodrążarki. Dzięki maszynom CNC w prosty i szybki sposób wykonać można różne, nawet najbardziej skomplikowane kształty. Obrabiarka CNC jest niezależna od przedmiotów podlegających obróbce.

Jakie materiały można poddawać obróbce za pomocą maszyn CNC?

Maszyny CNC wykorzystuje się do obróbki nie tylko metali. Tej metodzie obróbki poddaje się również takie materiały jak:

  • drewno,
  • tworzywa sztuczne,
  • szkło.

W krótkim czasie można uzyskać wysokiej jakości materiały, o bardzo precyzyjnych kształtach.

Frezowanie CNC Inowrocław

Rodzaje układu sterowania

Wyróżnia się trzy rodzaje sterowania obrabiarek CNC: punktowe, odcinkowe oraz kształtowe.  Sterowanie punktowe polega na pozycjonowaniu narzędzia w ściśle określonym punkcie względem przedmiotu. Bez znaczenia jest tutaj tor oraz prędkość, z jaką porusza się narzędzie. Ten układ sterowania jest jednym z najprostszych i najczęściej wykorzystywanych. Sterowanie odcinkowe polega na przemieszczaniu się narzędzia po określonym torze. Prędkość może być różna. Metoda ta wykorzystywana jest najczęściej w przypadku planowania i tłoczenia w obróbce. Sterowanie Kształtowe pozwala na realizacje dowolnego ruchu. Jest kilka rodzajów sterowania kształtowego, a każdy z nich różni się ilością i rodzajem ruchu.

Frezowanie CNC Inowrocław, toczenie CNC oraz elektrodrążenie to jedne z najczęściej wykonywanych metod obróbki metali. Każda z nich ma swoje wady i zalety. Ich wykorzystanie jest również zależne od rodzaju materiału, jego grubości czy kształtu.