Ortopeda sportowy Poznań
admin Posted on 12:49

Ortopeda sportowy Poznań – nowoczesne formy leczenia urazów

Uprawianie sportu często wiąże się z kontuzjami i urazami. Wielu sportowców zmaga się z kontuzjami – tymi większymi i tymi mniejszymi. Ważne jest, aby skorzystać z profesjonalnej opieki specjalisty – ortopedy. W medycynie wykorzystuje się coraz częściej nowoczesne metody leczenia. Dzięki temu powrót do pełnej sprawności jest możliwy.

Specjalista od urazów dla sportowców

Ortopeda sportowy Poznań to lekarz zajmujący się urazami i kontuzjami, jakie dotykają sportowców. Urazy z zakresu kończyn dolnych i górnych to bardzo obszerny temat, dlatego warto jest znaleźć najlepszego z możliwych specjalistów. Ortopeda nie tylko udziela konsultacji medycznych, ale również wykonuje skomplikowane operacje czy też kieruje na rehabilitacje. Celem każdego ortopedy jest uzyskanie pełnej sprawności fizycznej przez pacjenta.

 Nowoczesne metody leczenia z zakresu ortopedii

Jeszcze do niedawna, gdzie medycyna nie była tak rozwinięta jak dziś nie można było wykonywać tak skomplikowanych operacji czy zabiegów. Jak wiemy medycyna z roku na rok rozwija się. Powstają nowe metody leczenia oraz specjalistyczne urządzenia, dzięki którym wiele, niegdyś nieuleczalnych chorób czy urazów staje się możliwe do wyleczenia.

Jeśli chodzi o ortopedię to do najpopularniejszych metod leczenia urazów zaliczamy leczenie komórkami macierzystymi.

Przeszczep komórek macierzystych

Leczenie komórkami macierzystymi – nowoczesna forma leczenia

Przeszczep komórek macierzystych stał się nadzieją dla wielu sportowców. Często wiele osób słyszących o jedynym ratunku, jakim jest endoproteza, korzysta z usług ortopedy, który zajmuje się leczeniem komórkami macierzystymi. Jest to skuteczna forma leczenia, która pomaga przywrócić nawet 100% sprawność fizyczną.

Cały ten zabieg jest mało inwazyjny. Polega na pobraniu komórek macierzystych – najczęściej z tkanki tłuszczowej znajdującej się na brzuchu. Następnie zostaje ona poddana filtracji, gdzie otrzymuje się gotowe do przeszczepu komórki. Dzięki możliwości ich podziału w krótkim czasie pomagają zregenerować uszkodzoną tkankę. Najczęściej przeszczep komórek macierzystych wykonuje się na chrząstkach znajdujących się w kolanach. Uraz kolana to jedna z najczęstszych występujących urazów, nie tylko wśród sportowców.