Kuchnie Poznań
admin Posted on 12:51

Meble kuchenne Poznań – na jaki materiał warto postawić?

Meble kuchenne powinny wykonane być z materiałów najwyższej jakości. Kuchnia to miejsce, gdzie jest meble narażone są na wodę, parę wodną, wysoką temperaturę czy różnego rodzaju środki chemiczne. Urządzając kuchnie warto wziąć pod uwagę materiał, z jakich wykonane są meble. Na który warto się zdecydować? Jakie posiada właściwości?

Meble kuchenne Poznań

Meble kuchenne narażone są na różnego rodzaju czynniki, które mogą powodować zniszczenie mebli. Oprócz tego dochodzą różnorakie uszkodzenia, wynikające z używane rozgrzanych urządzeń, ostrych noży, zabrudzenia w postaci soków owocowych, które zabarwiają na dany kolor blaty kuchenne. Umeblowanie to inwestycja na wiele lat, więc lepiej poważnie rozważyć kwestie doboru odpowiednich mebli kuchennych.

Kuchnie Poznań – drewno czy płyta?

Meble drewniane łatwo jest odnawiać. Za pomocą specjalnych farb można zmienić kolor na dowolny. Drewno jest stosunkowo droższe od płyty, z której wykonuje się meble, dlatego tez nie są one często wybierane przez klientów. Sosna czy świerk, są tańsze w porównaniu do drewna bukowego. Meble te mogą jednak nie wytrzymać wysokiej wilgotności powietrza – mogą zacząć pękać i nic nie będzie w stanie ich już odratować.

Meble kuchenne Poznań

Meble z płyty drewnianej

Meble z płyty drewnianej to świetny pomysł na pozyskanie klasycznych, standardowych mebli w niskiej cenie. Gotowy zestaw meblowy jest znacznie tańszy od tych wykonywanych u stolarza na zamówienie. Możesz również z łatwością wykonać je sam, jeśli posiadasz amatorskie umiejętności stolarskie.

Jak wykonywane są takie meble? Na drewno nakłada się płytę oklejoną folią, a następnie lakieruje. Taka płyta doskonale chroni przed wilgocią i łatwo się ją czyści. Są więc tańsze od drewna i łatwiejsze do mycia, prezentują się również bardzo nowocześnie. Nie są jednakże twarde, a surowiec wykorzystywany do ich stworzenia nie jest ekologiczny, więc po skorzystaniu z mebla nie oddasz go na recykling, a jedynie na wysypisko śmieci.

Do najpowszechniej wybieranych mebli należą te drewniane. Jeśli jednak przekonał Cię inny sposób wykonania aranżacji kuchennej, możesz z łatwością przejrzeć katalogi, w których znajdziesz gotowe zestawy i pomysły urządzenia kuchni Twoich marzeń.