pilniki do paznokci
admin Posted on 14:27

Lepiej dla paznokci zakładać żele czy robić hybrydę?   

Wiele kobiet korzysta usług kosmetyczek i co miesiąc lub 3 tygodnie robi sobie tak zwaną hybrydę bądź żele. Jednak opinie w tej sprawie są podzielone. Niektóre kobiety twierdzą, że to za bardzo niszczy paznokci. A jak Ty uważasz? W tym artykule powiemy co jest bardziej szkodliwe – żele czy hybrydy. Dowiesz się również, że duże znaczenie w tej kwestii mają same pilniki do paznokci.  

Czy paznokcie mają wpływ na samoocenę?

Ciekawe pytanie, prawda? Każda kobieta zasługuje na to, by mieć piękne, zadbane dłonie i paznokcie. Badania dowodzą, że kobiety, które regularnie odwiedzają kosmetyczkę i dbają o wygląd mają wyższą samoocenę. Dlatego, jeżeli masz taką możliwość, nie rezygnuj z wizyt u specjalistki, która zadba o twój piękny wygląd. Wracając do samych paznokci – choć to płeć piękna powinna mieć je zdrowe i mocne, to często właśnie mężczyźni szczycą się twardymi paznokciami, a kobiety mają je słabe, łamliwe i wysuszone. Codzienne obowiązki nie wpływają dobrze na kobiece paznokcie. Podobnie działają nieodpowiednie pilniki do paznokci. Wtedy ratunkiem okazują się lakiery żelowe i hybrydowe. Zacznijmy od żelowych. Dlaczego kobiety tak je lubią?

pilnik do żelu

Pilniki do paznokci mają znaczenie

Żel dodaje paznokciom twardości i wytrzymałości. Czy żele są bardzo szkodliwe? To zależy, jakich używamy. Niektóre żele jak większość lakierów do paznokci mogą w swoim składzie zawierać substancje szkodliwe, mogące uszkodzić płytkę paznokcia. Jakich substancji przede wszystkim unikać?  

  • ftalan dibutylu,
  • formaldehyd i toluen,

Te substancję są nie tylko toksyczne, ale także rakotwórcze. Prócz dobrego wyboru żeli, należy zwrócić uwagę na pilniki jakich się używa. Pilnik do żelu powinien mieć niższą gramaturę niż do płytki naturalnej, jednak nie może być zbyt ostry, by nie szkodzić naturalnej płytce. Niestety, kobiety często kupują niewłaściwe pilniki do paznokci. Nie mówimy tu oczywiście o profesjonalistkach. Ale, co ciekawe, w rzeczywistości bardziej szkodliwe od samego zakładania żelu jest jego niewłaściwe ściąganie.

Hybryda – Czy zdrowsza?

Lakiery hybrydowe mają więcej zwolenniczek. Nie zapewniają takiej wytrzymałości jak żelowe, jednak, jeśli ktoś ma w miarę zdrowa płytkę i jest w stanie zapuścić paznokcie to hybryda jest trwała, wygląda pięknie i nie niszczy tak płytki. Oczywiście robienie jej bez przerwy może po dłuższym czasie mocno wysuszyć paznokcie, dlatego warto czasem dać im odpocząć.