znicze
admin Posted on 15:01

Gdzie Polacy kupują znicze?

Jak wiadomo, Polacy lubią jakość. Stawiamy na rodzime marki i coraz częściej czytamy etykiety. Jesteśmy świadomymi konsumentami, którzy jednak oprócz kupowania dobrych produktów chcą również oszczędzać. Szukamy towarów, których cena jest adekwatna do jakości. Tak samo jest z kwiatami i zniczami, które kupujemy na groby naszych bliskich. Oczekujemy, iż cena nie będzie wygórowana, ale również znicze będą palić się odpowiednio długo. Gdzie zatem kupować znicze?


Czy stoiska przy cmentarzach to najlepsze miejsce do kupowania zniczy?

Zazwyczaj wybierając się na cmentarz, kupujemy wkłady do zniczy i kwiaty w sklepach i stoiskach, które znajdują się w okolicy. Jest to dla nas wygodne rozwiązanie, gdyż przede wszystkim nie musimy nieść ciężkich zniczy. Po drugie, oferta zniczy jest zazwyczaj rozbudowana. Możemy znaleźć znicze szklane, plastikowe w każdym rozmiarze i kolorze. A co z ceną? Niestety, jedyną naszą oszczędnością jest czas. Nie musimy specjalnie iść do supermarketu by kupić potrzebne rzeczy. Możemy “po drodze” wyposażyć się w znicz czy zapalniczkę.

Hurtownia zniczy


Gdzie możemy kupić znicze dobrej jakości?
Przy okazji kupowania większych zakupów w hipermarkecie, jesteśmy kuszeni niskimi cenami zniczy, wkładów, sztucznych kwiatów czy nawet zapalniczek. Kupno tych ostatnich pozycji jest rozsądne, gdyż wiązanki pod cmentarzem kosztują czasem dwa razy więcej, niż w markecie. Jednak gdy chcemy kupić znicze, które nie będą gasły, osłony nie będą się topić, a wosk będzie się palił kilka dni – supermarkety nie są dobrym miejscem. Produkty te zazwyczaj są niskiej jakości, a na ich denku widnieje napis Made in China.


Gdzie zatem kupić znicze?
Hurtownia zniczy to miejsce, gdzie znajdziemy wkłady najwyższej jakości. Zazwyczaj większość produktów jest wyprodukowana w Polsce. Parafina użyta do produkcji jest często zmieszana z olejami, przez co znicze palą się zdecydowanie dłużej. Hurtownia zniczy to także ekologiczne wkłady, wiązanki i inne akcesoria, np. do mycia nagrobków.