Jaki wpływ na organizm ma normobaria?
Czy spotkałeś się z pojęciem normobari? Dlaczego warto poszerzyć swoją wiedzę na temat tego pojęcia? Zapoznaj się z artykułem i dowiedz się do czego przyczynić mogą się regularne wizyty w komorze normobarycznej.
Normobaria – co to jest i z czym związane jest to pojęcie?
Normobaria Gniezno to inaczej terapia tlenowa. Korzystać z niej mogą wszyscy – niezależnie od wieku. Jakie wpływ na nasz organizm może mieć normobaria? Czy opłaca się z niej skorzystać? W ostatnim czasie ta metoda leczenia stała się bardzo popularna. Powstaje coraz więcej komór leczniczych, które cieszą się dużym zainteresowaniem. W komorze takiej można zwiększyć zawartość tlenu w naszym organizmie, co niesie ze sobą wiele korzyści.
Skutki korzystania z komory normobarycznej
Tlen ma ogromne znacznie. Jego odpowiednia ilość pozwala na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Regularne przebywanie w komorze normobarycznej ma wiele zalet. Przede wszystkim nasze komórki są dotlenione, co prowadzi do spowolnienia starzenia się skóry, działa stymulująco na komórki skóry, poprawia funkcjonowanie naczyń krwionośnych. Dodatkowo zmniejszają stany zapalne, poprawiają jakość snu, eliminuje bóle głowy, poprawia pracę jelit, a także wpływa na stan psychiczny człowieka. Z komory tej bardzo często korzystają osoby, które doznały poważnych oparzeń.
Tlenoterapia – dla kogo jest przeznaczona?
Leczenie tlenem Gniezno to świetne rozwiązanie nie tylko dla tych, którzy zmagają się z niedotlenieniem, ale również dla osób, które:
- chcą zregenerować swój organizm – tlen w komorze hiperbarycznej dostaje się do wszystkich tkanek. Zmniejsza stany zapalne i dotlenia tkanki. Powodują regenerację komórek, z tego względu, że tlen przedostaje się do komórek macierzystych,
- zwiększenie wydolności organizmu – terapia zwiększa wydolność organizmu. Potwierdzono, że nawet o 25%. Organizm po wysiłku szybciej regeneruje się, wzmacnia się system odpornościowy, zmniejsza się obrzęki, a zakwasy są łagodzone,
- terapia idealna dla serca – terapia zapobiega uszkodzeniom mięśni, w tym mięśnia serca,
- łagodzenie stanów zapalnych – tlen przedostając się do tkanek, niweluje stany zapalne. Przyczynia się również do zmniejszenia wystąpienia takich chorób jak: zawał serca, refluks żołądka, choroby zapalne jelit czy też otyłość.